Nasza pierwsza mała „pilotka” w skanerze fMRI

Dziś w pracowni rezonansu magnetycznego gościliśmy bardzo dzielną 10-letnią Julkę (oraz jej mamę), która wzięła udział w pierwszym badaniu pilotażowym naszego projektu. Procedura została z powodzeniem przetestowana z dorosłymi, więc dziś rozpoczęliśmy badania z udziałem dzieci. Jesteśmy pod wrażeniem, bo nasza pierwsza badana z grupy dziecięcej wzorowo wykonała zadanie eksperymentalne podczas sekwencji funkcjonalnej i w czasie całej procedury badawczej pamiętała, aby leżeć nieruchomo wewnątrz skanera, bo jak wiadomo każdy ruch głowy wpływa na jakość wyników. Julia wykonała też serię zadań w teście komputerowym, które będą się składać na pretest i posttest w grupach dzieci podczas badań zasadniczych. Niebawem kolejne badania pilotażowe i oczekiwania na pierwsze wyniki.