II Ogólnopolska Konferencja Kół Nauk Psychologicznych „PSYCHOZJUM”

Czerwiec był pracowity dla naszej Pracowni. Niezależnie od intensywnych działań związanych z rekrutacją badanych, dokładamy starań aby upowszechniać wyniki naszych działań naukowych. Nasi studenci wzięli aktywny udział w II Ogólnopolskiej Konferencja Kół Nauk Psychologicznych „PSYCHOZJUM” (Poznań, 7-8.06.2019), podczas której zaprezentowali wyniki badań. W ten sam weekend kierownik Pracowni przeprowadziła szkolenie dotyczące opracowanego w naszym zespole narzędzia „Prokalkulia 6-9” i jego teoretycznych podstaw w ramach Letniej Akademii Diagnozy, Terapii i Edukacji Matematycznej w Milanowskiej Wólce.

Tytuły wystąpień studentów to „Ucieleśniona matematyka. Znaczenie ruchu w kształtowaniu i utrwalaniu mentalnej osi liczbowej u dzieci z wykorzystaniem komputerowej gry matematycznej” (wystąpienie Marty Szymańskiej) oraz „Różnice międzypłciowe w zakresie nabywania podstawowych umiejętności arytmetycznych – badanie skuteczności gry edukacyjno – terapeutycznej Numbala” (wystąpienie Jakuba Słupczewskiego).