Tegoroczne obrony prac dyplomowych w Pracowni Poznania Matematycznego

Tak wygląda zadowolony promotor w towarzystwie swoich dyplomantów.🙂 W tym tygodniu, a ściślej 18.07.19 odbyły się 4 obrony prac licencjackich wypromowanych przez dr Małgorzatę Gut. Choć stres wyraźnie zżerał niektórych dyplomantów – wszystko udało się świetnie! Prace ocenione na piątki i tak samo odpowiedzi na egzaminie dyplomowym. Absolwentami kognitywistyki zostali tego dnia studenci włączeni w różne badania toczące się w ciągu ostatnich 2 lat w Pracowni. Prezentując od lewej: lic. Zofia Góralczyk obroniła pracę dotyczącą tego, w jaki sposób efektywność treningu z grą „Numbala” jest powiązana z samooceną dzieci w zakresie matematyki oraz tym, jak oceniają ich rodzice i nauczyciele. Lic. Agata Zasiadczyk przyjrzała się kwestii różnic między dziećmi w wieku 10-12 lat i dorosłymi w poziomie podstawowych umiejętności matematycznych związanych z operowaniem mentalna osią liczbową i zmysłem numerycznym. Lic. Józefina Siałkowska analizowała efektywność gry „Numbala” w interakcji z płcią dzieci, zaś jedyny „rodzynek” w tym towarzystwie – lic. Aleksander Kostrubiec – obronił pracę dotyczącą korelacji między poziomem umiejętności matematycznych mierzonych naszym testem „Prokalkulia 6-9” i poziomem samooceny dzieci w zakresie matematyki oraz oceną ich rodziców i nauczycieli w tym obszarze. Nie musimy chyba dodawać, że prace opisują bardzo ciekawe wyniki. Gratulujemy!

Z kolei 24.06.19 odbyła się obrona pracy licencjackiej Pani Julii Rodkiewicz. Praca zatytułowana jest „Genetyczne uwarunkowania zdolności matematycznych i różnice w ich zakresie w parach bliźniąt jedno i dwujajowych”. Wyniki w niej opisane stanowią zaledwie mały ułamek wyników badań, które uzyskaliśmy z Panią Julią w różnych wspólnych projektach, ponieważ w latach 2017-2018 była ona zaangażowana w kilka różnych projektów toczących się w naszym labie. Bardzo dziękujemy za tę owocną współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej! Obrona i praca – oczywiście na same piątki 🙂 Nie mogło być inaczej…