Konferencja dla nauczycieli w Bydgoszczy

W czwartek, 24.10.19 odbyła się w Bydgoszczy, organizowana przez kujawsko-pomorskie kuratorium oświaty, konferencja „Tajemnice myślenia matematycznego. Dlaczego nie wszystkie dzieci lubią matematykę?”. Wykłady wygłosiły: dr Małgorzata Gut: „Czym jest dyskalkulia, jakie są jej przyczyny i skutki oraz co wiemy o propozycjach metod terapii?” oraz dr Karolina Mroczyńska: „Uczeń ze spektrum autyzmu na lekcji matematyki – edukacja w(y)łączająca”. Zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania organizatorów! Co to się działo… Sala wykładowa w bibliotece uniwersyteckiej UKW w Bydgoszczy wypełniła się po brzegi i dla niektórych szybko skończyły się miejsca. Z tego co wiemy z listy uczestników, na wykłady przyszło ponad 200 osób. Cieszymy się, że ta tematyka budzi takie zainteresowanie nauczycieli.