Wykład dla nauczycieli w Toruniu

We wtorek 22.10.19, w Szkole Podstawowej nr 4 w Toruniu, kierownik Pracowni Poznania Matematycznego UMK, dr Małgorzata Gut, na zaproszenie kujawsko-pomorskiego kuratorium oświaty, wygłosiła wykład pt. „Czym jest dyskalkulia, jakie są jej przyczyny i skutki oraz co wiemy o propozycjach metod terapii?” w ramach konferencji dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli matematyki i nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych „Tajemnice myślenia matematycznego. Dlaczego nie wszystkie dzieci lubią matematykę?”. Na udział w konferencji obowiązywały zapisy i limit miejsc. Z tego co nam wiadomo, zapisało się aż 150 uczestników, a ci, którym się nie udało zapisać, dopytywali, czy jest szansa jeszcze wziąć udział! Jesteśmy bardzo zbudowani tym, jak duże zainteresowanie budzi ta tematyka. Już w czwartek ten sam wykład w Bydgoszczy, na który już nie ma miejsc!