Wykład dla nauczycieli w Grudziądzu

We wtorek 21 stycznia 2020 roku w godz. 14.00-16.00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego ODiDZN w Grudziądzu odbyła się konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli matematyki i nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych „Tajemnice myślenia matematycznego. Dlaczego nie wszystkie dzieci lubią matematykę?”. Podczas konferencji nasza kierowniczka Pracowni Poznania Matematycznego, dr Małgorzata Gut, wygłosiła wykład „Czym jest dyskalkulia, jakie są jej przyczyny i skutki oraz co wiemy o propozycjach metod terapii?”. Drugą prelegentką była Pani Agnieszka Ważny, która podczas wystąpienia „Czy matematyka może być pasją?” zaprezentowała niezwykle pomysłowe metody pracy z dziećmi, które pozwalają na naukę przedmiotów ścisłych czy przyrodniczych. Było bardzo inspirująco!