„Grants4NCUStudents” dla Jakuba Słupczewskiego

Po raz kolejny cieszymy się sukcesem naszego studenta Jakuba Słupczewskiego, który w tym roku akademickim został najlepszym studentem wydziału i otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Torunia, chyba rozbił jakiś bank z nagrodami, bo właśnie zbiera kolejne laury. Tym razem otrzymał grant studencki na realizację projektu!
Celem konkursu „Grants4NCUStudents” jest wspieranie inicjatyw naukowych studentów i doktorantów, wpisujących się w cztery najważniejsze cele UMK jako uczelni badawczej (4xI@NCU), którymi są: internacjonalizacja, interdyscyplinarność, innowacyjność i integralność. Konkurs skierowany był do studentów UMK, Studenckich Kół Naukowych UMK oraz doktorantów UMK.
Do konkursu wpłynęło 26 zgłoszeń do komisji konkursowej HS, 21 zgłoszeń do komisji ST oraz 36 zgłoszeń do komisji konkursowej NZ (razem 83 wnioski spełniające wymagania formalne). Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej przez właściwe rady naukowe dziedzin nauki.
W wyniku przeprowadzonych ocen indywidualnych sporządzona została lista 49 laureatów drugiego konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Grants4NCUstudents”. Wśród 17 laureatów z obszarów Nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce, nasz student znalazł się na 5 pozycji. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!