Warsztaty z neurologopedą

W sobotę 6.04.2019 część naszego zespołu miała okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących roli logopedy w diagnozie i terapii dzieci z diagnozą Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń Rozwojowych (FASD). Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez zaproszoną przez nas Łucję Budzyńską z gdańskiej Fundacji „FAScynacje”. Warsztaty zorganizowała nasza pracownia razem z toruńską Fundacją „Daj Szansę” (gdzie miały one miejsce), z którą współpracujemy przy okazji jednego z naszych naukowych projektów. Realizujemy tam bowiem badania dotyczące skuteczności treningu poznawczo-ruchowego z grą „Kalkulilo” prowadzonego z udziałem dzieci z diagnozą FASD. Warsztaty „Praca z dziećmi z FASD i ich rodzinami zastępczymi okiem logopedy” były bardzo udane, a prowadząca podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem neurologopedy-praktyka. Bardzo możliwe, że to również początek interesującej współpracy naukowej, na co bardzo liczymy!