Pracownia Poznania Matematycznego na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W kwietniu b.r. w Toruniu odbywały się liczne wydarzenia popularyzujące naukę związane z Festiwalem Nauki i Sztuki. Nie mogło na nim zabraknąć członków naszego zespołu. W sobotę 27.04 Karolina Finc i Kamil Bonna (wraz z grupą studentów kognitywistyki i psychologii) przeprowadzili wykład połączony z pokazem w Pracowni Rezonansu Magnetycznego ICNT UMK (gdzie realizujemy aktualnie nasze badania nad dyskalkulią). Pokaz zatytułowany był „Jak rozmawia mózg? Obrazowanie komunikacji w mózgu z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI)”. Z kolei 26 i 28.04 odbywały się warsztaty dla dzieci, prowadzone przez Małgorzatę Gut i troje studentów z naszej pracowni: Natalię Sobolewską, Martę Szymańską i Kubę Słupczewskiego. Warsztaty nie były co prawda związane z matematyką ani z metodami badania mózgu, lecz z tematyką emocji, ale dzieci – co widać na zdjęciach – świetnie się bawiły i dowiedziały się wielu ciekawych i wartościowych rzeczy. Również 26.04 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbył się wykład z pokazem „Autyzm – sposoby komunikacji”, który wygłosił m.in. Jacek Matulewski z naszego zespołu. Było ciekawie i inspirująco.

« z 2 »

[fot. A. Romański, M. Gut, N. Sobolewska]